Канада, Норвегія, Ізраїль: де учасники KMW CoProduction Meetings 2019 можуть знайти партнерів
Оголошено імена перших трьох міжнародних продюсерів, що приїдуть в Україну шукати місцевих партнерів для копродукційних проектів

KMW CoProduction Meetings 2019 відбудеться 18 та 19 вересня. Ця подія KYIV MEDIA WEEK (KMW), на відміну від інших в програмі найбільшого медіафоруму Центральної та Східної Європи, буде абсолютно безкоштовною для зареєстрованих українських учасників. Це стало можливим завдяки Українському культурному фонду (УКФ), адже проект KMW CoProduction Meetings 2019 здійснюється за підтримки УКФ в рамках програми Підсилення потужності українського аудіовізуального сектору. Мета заходу – всіляко сприяти розвитку копродукції в Україні. А його структура сформована таким чином, аби комплексно охопити тему та створити всі умови для ефективної спільної роботи продюсерів з різних країн.

У перший день KMW CoProduction Meetings 2019 відбудеться панельна дискусія, що дасть українським продюсерам зрозуміти які плюси та мінуси зважують їхні закордонні колеги, коли розмірковують про співпрацю з нашою державою. Під час панелі будуть представлені конкретні проекти, для яких міжнародні учасники шукають партнерів в Україні.

Повний список усіх закордонних продюсерів, що відвідають KMW CoProduction Meetings 2019, буде опубліковано згодом. Але вже зараз організатори івенту, компанія Media Resources Management (MRM), готові оголосити першу трійку учасників.

Галь Заїд (Gal Zaid), голова серіального виробництва компанії Endemol Shine Israel, Ізраїль

Він – креатор, режисер і актор з більш ніж двадцятьма роками досвіду. До того, як приєднатися до команди Endemol Shine, Галь Заїд керував напрямком драми на Channel 10, де долучився до розробки серіалу «Заручники» (HOSTAGES) — цей ізраїльськийформат купила CBS. В компанії Keshet він теж був головою напрямку драми: там, зокрема, він редагував сценарій серіалу «Полонені» і знімався в ньому. Згодом проектбуло адаптовано в США під назвою «Батьківщина». Також Заїд був редактором сценарію сіткому «Невсу» (NEVSU), що отримав International Emmy Award 2018 в категорії «Краща комедія».
«Ми зацікавлені в потенційному партнерстві з міжнародними англомовними проектами, які можна буде продавати мовникам та платформам по всьому світу. З жанрової точки зору, нас цікавить наукова фантастика та high concept проекти. Крім того, ми готові працювати в копродукції над драмами (сучасними чи історичними) для локальних ринків, що працюють з темою українського, ізраїльського чи єврейського культурного спадку. До того ж, ми розглядаємо варіант зйомки частини наших проектів в Україні»
Галь Заїд
Голова серіального виробництва компанії Endemol Shine Israel, Ізраїль
Андерс Танґен (Anders Tangen), СЕО компанії Viafilm, Норвегія/США

За останні 20 років Андрес спродюсував велику кількість телесеріалів, повнометражних та короткометражнихфільмів, документальних проектів, відзначених багатьманагородами. У 2005 році він заснував міжнародну дистрибуторську компанію Viafilm з офісами у Норвегії та США. У портфелі Танґена багато відомихпроектів, наприклад драмеді «Ліллегаммер» (LILLEHAMMER), що вийшла на Netflix, та «Північани» (NORSEMEN/VIKINGANE) — пародія на серіал «Вікінги» (VIKINGS), що вийшла на норвезькому каналі NRK1, і яку згодом також було продано Netflix.
«Мене цікавлять проекти фільмів та серіалів, як для телебачення так і для VOD-платформ, в жанрі комедії та драми. Я б розлянув проекти на стадії розробки, в яких вже є підтверджена частина фінансування. Проекти можуть містити етнічні, міфологічні елементи або наукова фантастику. Я також зацікавлений в проектах, що планують знімати у скандинавських країнах».
Андерс Танґен
СЕО компанії Viafilm, Норвегія/США
Ґевін Рірдон (Gavin Reardon), голова відділу продажута копродакшену компанії Incendo, Канада

Досвід Рірдона в індустрії — понад 30 років. У Incendo він відповідає за напрямок копродакшну з 2009 року, а до того був президентом компаній IM Global Television, …and Action! Distribution, GRB Entertainment, віце-президентом MTM International Distribution тощо. На сьогодні портфель Incendo – компанії, що спеціалізується на створенні контенту для ТБ — понад 70 телефільмів, серіалів та документальних картин. Найпомітніший копродукційний проект компанії за останні роки – серіал «Версаль» (VERSAILLES). До речі, нагадаємо, що у липні цього року Україна та Канада підписали угоду про спільне виробництво аудіовізуальних творів, що дозволяє країнам створювати кіно в офіційній копродукції та значно полегшує процес такої співпраці.
«Наразі ми шукаємо серіали будь-яких жанрів. Головна умова – фінансовий потенціал для копродукції з Канадою (тобто історія повинна мати якісь елементи, пов'язані з Канадою або просто з Північною Америкою). Ми віддаємо перевагу проектам, в яких є готовий сценарій пілотного епізоду та частка фінансування. Проте, ми готові долучитися і до тих, що знаходяться на ранній стадії розробки, головне — це мають бути цікаві, правильні проекти. Також нас цікавить контент, розвинутий навколо об'єктів відомої інтелектуальної власності».
Ґевін Рірдон
Голова відділу продажута копродакшену компанії Incendo, Канада
Можливість особисто зустрітися з міжнародними продюсерами та представити їм власні проекти українські учасники KMW CoProduction Meetings 2019 матимуть у другий день заходу. Для планування індивідуальних зустрічей другого дня організаторами буде проведено попередній відбір учасників на основі поданих ними онлайн-заявок, в яких необхідно вказати інформацію про проекти, які пропонуються на розгляд іноземним продюсерам (максимум – 2), дані про продюсерський досвід і попередні реалізовані проекти.

Варто зазначити, що за потреби організатори забезпечать присутність перекладачів під час зустрічей, щоб полегшити комунікацію із закордонними партнерами. Проте, всю попередню інформацію про свої проекти українські учасники мають надати англійською мовою.

KMW CoProduction Meetings 2019 відбудеться 18 та 19 вересня в Hyatt Regency Kyiv (вул. Алли Тарасової, 5). Реєстрація учасників відбувається окремо на кожен день. Зареєструватися на подію можна за посиланням. Запити на реєстрацію на кожен з днів приймаються до 26 серпня 2019 року.

Аби бути в курсі новин заходу, підписуйтесь на подію KMW CoProduction Meetings 2019 у Facebook, а також слідкуйте за оновленнями на сайті й офіційній Facebook-сторінці KYIV MEDIA WEEK.